Recenze - Fallout Wasteland Merc 2

Don't speak czech? Click here.
 

Skvělé prostředí v perfektní hře.

Po vydání velmi zdařilého neoficiálního editoru od ruských "šílenců" z Team X a vypuštění jednoduchého oficiálního mapperu pro Fallout od Black Isle začala vznikat spousta modů pro Fallout 2. Pozadu nezůstali fanoušci Falloutu z žádné země, kde mají přístup k počítačům a internetu. Skupina lidí, která vytvořila Fallout Wasteland Merc 2 není vyjímkou. O čem hra je a jak se nepříliš velkému týmu celý mód podařil? Skvělé prostředí v perfektní hře.

Hra, jejíž instalace není příliš složitá se odehrává ve stejné oblasti, jako Fallout 2, ale lokace jsou naprosto změněné. O co vlastně jde? Nejste žádný Vyvolený, který má zachránit svůj vault, rodnou vesnici nebo dokonce celý svět. Jste obyčejný dobrodruh. Obyčejný? Ne tak docela, kromě lovu budete trávit čas také těžbou minerálů, chytáním ryb, plněním úkolů výhradně typu přines 20 vodních lahví a dám ti 2000 tisíce zátek, vařením nebo vytvářením nových věcí. Skvělé prostředí v perfektní hře.

Začátek hry je bez add-onu docela krutý. Musíte odejít ze silně radioaktivní lokace plné alienů, a to bez jakéhokoliv vybavení. Po chvíli bloudění najdete první město, ve kterém hned dostanete řádku úkolů, jejichž plněním si můžete časem finančně přilepšit. Počítejte však s tím, že zkušenosti ve hře dostáváte téměř výhradně za boj. Města jsou celkem čtyři, kromě toho opuštěná továrna, sídlo Bratrstva oceli (až po osvobození továrny od hlídacích robotů), doly a lokací, kde naleznete po likvidaci nepřátel hromadu questových věcí. Skvělé prostředí v perfektní hře.

Specifikem hry je to, že jsou zde odlišné zbraně od ostatních Falloutů. Zpočátku budete rádi za obyčejnou pistoli a výbornou kuši! Velké množství věcí u obchodníků naleznete velmi omezené množství, takže s municí musíte být občas opatrní nejen kvůli ceny. Ve hře nejsou některé technické vymoženosti, takže na stimpacky nebo dokonce superstimpacky můžete rovnou zapomenout, díky bohu je za ně náhrada, čím se dostáváme k dalšímu tématu. Skvělé prostředí v perfektní hře.

Ve hře lovíte zvířata, od krys, přes geckony až po brahmíny, ze kterých získáváte syrové maso. To není samo o sobě k ničemu, ale po uvaření máte plnohodnotnou náhradu stimpacků. Podobná situace je u ryb, které se ale loví velice obtížně, přiznám se, že se mi to ani se zálesákem na sto procentech nepodařilo. Proto je jejich cena v obchodech vyšší, po tepelném opracování z nich máte pečenou rybu, tedy náhradu superstimpacku. Ohledně vaření stačí říct jen to, že v jakémkoliv městě stačí najít troubu, maso dát do ruky a na sporák jej použít. S dobrou schopností zálesák budete úspěšní častěji, jinak připravte klávesy F6 a F7 pro quicksave a quickload. Skvělé prostředí v perfektní hře.

Ve hře se nazývá mnoho lokací, kde je možné těžit. Po zakoupení krumpáče můžete hned těžit ve městě, což však není moc výnosné. Lepší je cestovat daleko na východ, kde jsou doly obsazené krysami plné uhlí, železa a nějakého toho valounku zlata nebo radioaktivní štoly plné alienů a uranu, jehož hodnota je celkem slušná. Železo a uhlí budete spolu s plasty, střelným prachem, součastkami, ocelí, chemikáliemi a několika dalšími věcmi používat jak suroviny. Jinak budete totiž bojovat se špatným vybavením a nedostatkem munice. Řešení je jen jedno, obsazení továrny. Skvělé prostředí v perfektní hře.

Ta se nalézá mezi městy a jistě ji zaznamenáte. Je ukryta pod jménem War Tech Facility. Nemusíte se nijak bát, čeká vás jen několik robotů, na které bude stačit kuš, šípy, pár fláků masa a slušná schopnost manipulace se střelnými zbraněmi. Doporučuji mířit na senzory, protože tím můžete roboty poškodit tak, že nebudou schopni na vás útočit. Spolu s taktickým postavením ve dveřích je to způsob, jak se přiblížit k zisku vlastní rozsáhlé budovy. Stavbu totiž můžete využívat k úschově vybavení, které sice v daném momentu nepotřebujete, ale je to například součást jednoho z mnoha questů, kterých je požehnaně. Co je však nejdůležitější se nachází v severní části budovy. Počítač, který je klíčem k vybavení. Se patřičnými znalostmi vědy, opravování, doktora a dalších můžete vyrobit téměř cokoliv. Skvělé prostředí v perfektní hře.

Na začátku jsem se zmínil o add-onu. Protože první verze her už léta mívají nějaké mouchy, nemohlo se to vyhnout ani modifikaci Fallout Wasteland Merc 2. Ta samotná už je dost vylepšeným původním konceptem, který vyšel pod jménem Fallout Wasteland Merc. Autorům se asi hra zdála složitá, což je dle mého skromného názoru hloupost, tak vytvořili add-on, který ji dost zjednodušuje. Podle vybraných skillů totiž dostane postava hned na začátku od umírajícího kamaráda spoustu věcí, které hru ochuzují o zajímavý začátek, kdy si troufnete jen na krysy. Ve hře bez add-onu jste si na normální obtížnost troufli zpočátku zabíjet jedině krysy, ale s ním dostanete u postavy se skilly obchod, střelné a energetické zbraně 15000 zátek, pistoli a energetické dělo. To dělá hru až příliš jednoduchou, tak nechápu, proč jej autoři vytvořili. Skvělé prostředí v perfektní hře.

Naštěstí si jej žádný fanoušek nemusí doinstalovávat a může hrát základní verzi HRY Fallout Wasteland Merc 2, u které se pobaví náramně skvěle. FWM2 je nejlepší Falloutí simulace běžného života na Zemi zničené třetí světovou válkou a jeden z nejlepších módů pro tuto hru, který kdy byl amatéry vytvořen.
 
 
Jistě se vám bude hodit
Fallout Wasteland Merc 2 návod s popisem úkolů, lokací a postav ve hře.
Stáhnout Fallout Wasteland Merc 2 z
FileFront nebo File Planet.
Homepage
Oficiální webstránka o Fallout Wasteland Merc 2
 
 

HHPZ


Zpět na úvodní stránku http://fallout.herni.info
Herní.info (c) Jan Zaškolný (HHPZ) 2005-2011 - e-mail: mail@janzaskolny.cz - 123ABC.cz