Tipy, rady a návod - Ashworld

Ashworld není hra ani jednoduchá, ani složitá. Základní principy pochopí každý po několika hodinách hraní, ale hlubší znalosti vyždaují čas. Čas, který si můžete ušetřit.

Ještě před samotným započetím hraní si doporučuji promyslet, zda se do online multiplayerové hry Ashworld vůbec pouštět. Za ideálních okolností totiž u hry strávíte několik hodin denně.

Vytvořte si dobrou postavu

Nejdůležitější rozhodnutí vás čeká hned na začátku. S dobrou postavou budete v žebříčku stoupat vzhůru, se špatnou zůstanete někde ve stokách. Více detailů o tvorbě postavy se dozvíte na stránce tvorba postavy pro Ashworld.

Před každým útokem si akci dobře rozmyslete

Nejednou se mi stalo, že jsem hloupou akcí ztratil akční bod a případně i munici. Před tím, než stisknete tlačítko pro boj, ujistěte se, že máte plný počet zásahových bodů, že je soupeř slabší než vy (pozor, mutanti, párači a jiní mohou být mnohem silnější, než odpovídá jejich postavení v žebříčku), že není zraněný (nebo jen velmi, velmi lehce). Také pozor na to, aby jste měli správnou zbraň, v případě střelných navíc nabitou.

Nevyplatí se ukvapené útoky. Sice riskujete, že někdo zaútočí dříve než vy, ale akční body vám nikdo nesebere a můžete zaútočit později nebo na někoho jiného.

Vyberte dobré vybavení

Pokud má vaše postava schopnost střelby ze zbraní na 40% a útok chladnými zbraněmi je na 80%, příliš se nevyplatí měnit boxer s ostny nebo podobnou kvalitní zbraň za pistoli či pušku. Poté byste totiž málokdy trefili, krom toho munice není levná.

Podívejte se na poměr mezi výhrami a prohrami

Není to sice jednoznačný parametr, ale pokud jsou čísla v něčem extrémní, alespoň nějakou informaci máte. Vidíte-li, že má někdo 5 výher a 100 proher, znamená to, že by neměl být problém jej dostat. A to platí i naopak.

Ashworld a cheateři

Žádná online hra, ani Ashworld, se "neobejde" bez cheaterů. Každá hra má chyby, v mnoha můžete vytvořit více postav, ale hlavně v každé někdo podvádí. Ačkoliv je to hnus a dotyční by zasloužili jednu přes držku, pořád se jich hráčská komunita nemůže zbavit.

Ashworld, hráči a jeho autoři jsou naštěstí připraveni. Mnoho cheaterů už bylo odhaleno a účty zablokovány. Autoři mají mnoho způsobů, jak podvádění odhalit, a běžný člověk pracující s počítačem by žasnul. Navíc, hráči ochotně cheatery bonzují, já taky. Není na tom nic špatného, naopak. Cheateři ostatním kazí hraní, takže každý, kdo nějakého udá, prokazuje všem dobrou službu.

Počasí

Vliv na šanci na zásah nezanedbatelně ovlivňuje počasí. Když je slunečný bezmračný den, v boji se daří lépe, než když je zataženo.

HHPZ


Zpět na úvodní stránku http://fallout.herni.info
Herní.info (c) Jan Zaškolný (HHPZ) 2005-2011 - e-mail: mail@janzaskolny.cz - 123ABC.cz