Recenze - Ashworld

Ashworld

Ashworld je skvělá online hra polských nadšenců. Je anglicky, jen občas narazíte na nepodstatnou polskou hlášku. Ale co, pokud už se bez ní neobejdeme, polsky snad slovíčko rozumí každý, že?

Takže o co jde? Vezmu to hopem. Vytvoříte postavu, počkáte, až přijdou akční body (za každou hodinu získáte jeden) a pak už jedete. Akční body využíváte především k boji, plnění úkolů, cestování a hledání věcí. Něco, například obchodování či mluvení s nehráčskými postavami vás akční body díkybohu nestojí. Ashworld

Boj je asi nejdůležitější činností ve hře Ashworld. Čím více jich vyhrajete, tím máte více zkušeností a zátek. A jak boje probíhají? Vlastně úplně jednoduše. Dáte své postavě do ruky nějakou zbraň (máte-li), oblečete ji do brnění, vyberete si nepřítele, kliknete na tlačítko pro start boje s vybraným soupeřem. A? A co? Podíváte se na výsledek boje a můžete vybírat dalšího soupeře. Že jsem nepopsal samotný boj? A co chcete popisovat na kliknutí na jedno tlačítko? Boje jsou provedeny tak, že po zaútočení na nepřítele se před vámi už jen objeví výsledek boje. Prosté a jednoduché.

Můžete taky plnit úkoly, ale to není taková legrace, jako bojování. A co se týče cestování, toho zase příliš nevyužijete, jedině v případě, že budete shánět nějakou specifickou výzbroj.

Po grafické stránce je hra velice jednoduchá, tudíž to v pohodičce běží i na ultra pomalém připojení. A hratelnost? Geniální. Tuhle hru jsem si naprosto zamiloval a hrál bych ji pořád, je prostě skvělá.

HHPZ


Zpět na úvodní stránku http://fallout.herni.info
Herní.info (c) Jan Zaškolný (HHPZ) 2005-2011 - e-mail: mail@janzaskolny.cz - 123ABC.cz