Fakta

Oblast

Místo, kde se Fallout 2 odehrává je jasné. Jedná se o státy Kalifornie, Nevada a možná (ale spíš ne) také kousek Oregonu.

Co se měst samotných týče, nalezneme zde určitě San Francisco, Reno (ve hře Nové Reno) a Redding. U jezera na jihu státu Oregon se nachází město Klamath Falls, ale zdá se mi, že by jej museli autoři posunout kousek na jih, aby to byl Klamath známý ze světa 23. století.

Fallout 1 se odehrává jižněji než Fallout 2. Na severozápadní rožek mapy se téměř vlezlo město San Francisco, na jihu je ve F1 zničené město Los Angeles - Adytum.

Možná, že Vám barbar Sulik řekl o "velkém slaném jezeře". Vzpomeňme proto na dějište ZOH 2002 v Salt Lake City. Poblíž tohoto města opravdu dost velká vodní plocha je - Velké Solné jezero.

Alespoň za zmínku stojí jedno město v Austrálii - Broken Hill. Může sice jít o náhodu, ale taky se zde těží uran, takže kdoví...

Víte, že ve městě Redding zemřel Mark Twain?

Předměty

Zajímavou věcičkou je panenka pana Nixona. Najdete ji ve Vault City, kde ji ztratil jeden prcek. Pokud si v inventáři necháte zobrazit její popis, zjistíte, že je dost podivná a je zvláštní, že má být pouhou hračkou. Ve skutečnosti byl Nixon prezident USA, který měl údajně hodně co do činění s jadernými zbraněmi. Odstoupil se své funkce kvůli aféře Watergate.

Vaulty

Víte, že vaulty nejsou jen výplody fantazie tvůrců hry? V minulosti se jich dokonce vyskytovalo nemalé množství na území Československa. Jaký je jejich stav dnes však nevím. Jeden má být stále pod Prahou jako součást metra, avšak pokud si vzpomeneme na rok 2002 a povodeň v Praze, nevím, nakolik by tyto kryty byly účinné proti atomové bombě...

V USA je pravděpodobně spousta těchto krytů, jeden je údajně dokonce přímo pod Bílým Domem ve Washingtonu.

Manuál

Zajímavé informace si můžete přečíst i v manuálu hry.

HHPZ


Zpět na úvodní stránku http://fallout.herni.info
Herní.info (c) Jan Zaškolný (HHPZ) 2005-2011 - e-mail: mail@janzaskolny.cz - 123ABC.cz